Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 23.10.2023
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2023/2024
Spacer po szkole

Debata oksfordzka

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: wtorek, 06 grudzień 2022 08:47

„Propozycja”, „Opozycja”, „Ad vocem” to tylko niektóre hasła ściśle powiązane z debatą oksfordzką, która w bieżącym roku szkolnym 2022/2023 została wprowadzona w naszej szkole przez pedagoga szkolnego mgr Annę Szewczyk jako innowacja pedagogiczna.

W dniu 01.12.2022 r., o godzinie 14:20 odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych debat oksfordzkich na terenie szkoły. Panel dyskusyjny dotyczył wpływu elektromobilności na poprawę jakości środowiska. W debacie wzięło udział łącznie 20 uczniów z klas VI-VIII. W Jury zasiadały trzy osoby, które na opracowanych kartach przyznawały punkty za: strukturę wystąpienia, komunikację werbalną i niewerbalną, wartość merytoryczną, spójność drużyny, definiowanie linii sporu, kontrargumentację.

Pomimo tego, że dzisiejszą debatę wygrała grupa reprezentująca argumenty potwierdzające prawdziwość tezy, to ostateczny wynik wygranej drużyny zostanie ogłoszony dopiero po trzeciej debacie, która ostatecznie wskaże wygraną drużynę.

Nasza innowacja zaciekawiła nie tylko pracowników szkoły, ale również redaktorów Dobrego Tygodnika Sądeckiego, którzy postanowili opublikować informacje na ten temat na stronie dts24.pl: https://www.dts24.pl/bitwa-na-slowa-w-nowosadeckiej-siodemce/

Dostępna szkoła

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.