Dostępna szkoła

• Kategoria: Działalność
  • Opublikowano: czwartek, 05 październik 2023 19:11

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu realizuje grant pn. „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, działanie 4.1 Innowacje społeczne

Projekt polega na dostosowaniu 3 szkół z Miasta Nowego Sącza do wytycznych zawartych w Modelu Dostępnej Szkoły w zakresie dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami. W ramach projektu możliwe będzie przeprowadzenie działań modernizacyjnych, zakupu pomocy dydaktycznych i wyposażenia oraz działań podnoszących świadomość oraz kompetencje nauczycieli i specjalistów szkolnych.

Realizator projektu: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i Politechniką Gdańską.

Organ prowadzący: Miasto Nowy Sącz

Całkowita wartość projektu: 1 643 354, 31 zł

Całkowita wartość dofinansowania: 1 334 081,31 zł

Okres realizacji projektu:  01.10.2021 r. – 15.09.2023 r.

BIURO LIDERA DOSTĘPNOŚCI
w ramach projektu
„Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”

Godziny przyjęć: pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 12:00 - 13:00