Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 27.02.2023
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2023/2024
Spacer po szkole

Aktualności

Zdolne aktorki z klasy 5a

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 17 maj 2023 14:24

Dnia 21 kwietnia 2023r. grupa zdolnych dziewcząt z klasy 5a przygotowała scenkę, której scenariusz oparła na  lekturze „Katarynka”. Podczas lekcji języka polskiego, w przejmujący sposób uczennice odegrały swoje role przed kolegami i koleżankami z klasy, zwracając szczególną uwagę na przekazanie emocji oglądającym. Przybliżyły nam w ten sposób problem niepełnosprawności oraz uświadomiły, jak ważna jest empatia wobec innych. Dziewczyny zadbały również o odpowiednią scenografię i charakteryzację.

Przedstawienie było bardzo ciekawe i profesjonalnie przygotowane.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 4b do teatru „Groteska” w Krakowie

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 17 maj 2023 14:21

27 kwietnia 2023r. klasa IVb wraz z wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” oraz udział w warsztatach teatralnych. Przedstawienie nas zachwyciło. Wszystkich zaskoczyła piękna scenografia, niezwykła gra świateł, a przede wszystkim dynamika aktorów. Udział w warsztatach pozwolił nam zrozumieć funkcjonowanie teatru i uświadomił, jak trudna jest praca ludzi z nim związanych. Był też dla nas okazją do różnorodnych ćwiczeń aktorskich oraz dobrej zabawy. Zdążyliśmy również pospacerować po rynku krakowskim, a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na późny obiad w McDonaldzie.

Czytaj więcej...

Pomagamy Wikusi!

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 15 maj 2023 14:00

W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek (16-18 maja) na długich przerwach klasa 6A będzie sprzedawać cukierki z przeznaczeniem na leczenie chorej na SMA Wikusi z Nowego Sącza.

Zapraszamy do wsparcia akcji charytatywnej. Razem możemy więcej!

Czytaj więcej...

Teatrzyk kukiełkowy w naszej szkole

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 10 maj 2023 06:51

W środę 26 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się przedstawienie pt. „Śladami orła białego”.  Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-4.

Młodzi widzowie wędrowali z lalkami Pyzą i Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę poznając legendy. Najpierw odbyli podróż na Podhale, gdzie góral opowiedział im legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”. Później kukiełki przeniosły widzów kolejno  na Sądecczyznę, do Krakowa i Warszawy. Dzieci poznały legendy o smoku wawelskim, bazyliszku i syrence warszawskiej.

Czytaj więcej...

Czwartoklasiści w Jaśle i Krośnie

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: środa, 10 maj 2023 06:48

13 kwietnia 2023r. (czwartek) uczniowie klas 4b i 4d wraz z wychowawczyniami oraz opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną.

W godzinach porannych byli już w Jaśle w Muzeum Lizaka. Pani przewodnik oprowadziła ich po pomieszczeniu i w ciekawy sposób opowiedziała o historii oraz pierwszych maszynach używanych do produkcji słodyczy. Najciekawsze okazały się warsztaty. Każdy z uczestników wykonał smerfnego lizaka. Dlaczego smerfnego? Bo w kolorze niebieskim 😉

Czytaj więcej...

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: poniedziałek, 08 maj 2023 08:30

W piątek 28 kwietnia br. uczniowie klas 5C i 8B naszej szkoły, z okazji 232. rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji, zaprezentowali krótki opis historyczny wydarzeń z dnia 3 maja 1791 roku.

Przedstawione przez uczniów postacie historyczne, takie jak król Stanisław August Poniatowski czy Stanisław Małachowski uatrakcyjnione zostały ciekawymi strojami z ówczesnej epoki. Muzycznie akademię wsparł chór pod przewodnictwem Pani mgr Edyty Baci, który wykonał patriotyczne pieśni. Dekorację plastyczną przygotował Pan mgr Krzysztof Bojarczuk.

Opieka: mgr Alicja Dyrek, mgr Katarzyna Popiela

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi - sadzenie drzew

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: piątek, 28 kwiecień 2023 12:10

W piątek 21 kwietnia z okazji Dzień Ziemi, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu po raz pierwszy wzięli udział w sadzeniu drzew. Wspólna akcja Sądeckich Wodociągów, Nadleśnictwa Stary Sącz oraz Ligi Ochrony Przyrody jest organizowana od trzech lat. W  ekologicznym wydarzeniu brali udział: dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, przedstawiciele Zespołu Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwa Stary Sącz, Ligi Ochrony Przyrody, uczniowie-leśnicy ze Starego Sącza, a także dziennikarze lokalnych mediów i przedstawiciele Stowarzyszenia Wyznaczamy Nowe Kierunki. Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku uczniowie naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego Beaty Górszczyk zasadzili młode drzewka dębu, lipy drobnolistnej, klonu jawor, brzozy, buku zwyczajnego i olchy czarnej.

Czytaj więcej...

Daniel Rams został laureatem nagrody magazynu Forbes w dziedzinie nauki!

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: piątek, 28 kwiecień 2023 07:24

Miło nam poinformować, iż absolwent naszej szkoły Daniel Rams został laureatem nagrody magazynu Forbes w dziedzinie nauki.

Jakub Batko i Daniel Rams znaleźli się na publikowanej przez magazyn "Forbes" liście ponadprzeciętnych osób przed 25. rokiem życia, które w przyszłości mają szansę wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki i społeczeństwa. Nagroda w kategorii nauka to wyraz docenienia ich pracy w ramach współtworzonego przez nich, funkcjonującego od lutego 2022 roku, zespołu badawczego CAROL - Cardiothoracic Anatomy Research Operative Lab. Link do artykułu: https://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/153274992

MOJA PRZYGODA w MUZEUM

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: wtorek, 25 kwiecień 2023 12:39

W związku z licznymi prośbami, Organizatorzy MIĘDZYNARODOWYCH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH dla dzieci i młodzieży pn. MOJA PRZYGODA w MUZEUM - edycja regionalna 2022/2023, uprzejmie informują, iż wydłużony został do dnia 12 maja 2023 r. termin zgłaszania prac plastycznych na konkurs.  

Alleluja! Pan zmartwychwstał i jest z nami! - apel wielkanocny

 • Kategoria: Aktualności
 • Opublikowano: czwartek, 06 kwiecień 2023 12:06

Dnia 5 kwietnia br. uczniowie klasy 3B i 6A wprowadzili nas w nastrój Wielkanocy, która jest najważniejszym świętem dla nas Chrześcijan. Uczniowie przedstawili scenkę, która skłoniła nas do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa oraz nad tryumfem zmartwychwstania. Chór pod kierunkiem Pani Edyty Baci radośnie śpiewał o cudownym wydarzeniu jakim jest Jezusowe zwycięstwo nad śmiercią. Na zakończenie apelu Pan Dyrektor Mariusz Horowski oraz ojciec Stanisław Juruś SJ złożyli świąteczne życzenia spokojnych i radosnych świąt.

Uczniowie klas 3B i 6A wraz z wychowawczyniami Panią Elżbietą Guziec i Panią Kamilą Cichorczyk zapraszają do obejrzenia apelu oraz galerii zdjęć i przyłączają się do życzeń.

Czytaj więcej...

Dostępna szkoła

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.