Polityka Prywatności

„Ciasteczka (cookies) w komputerach. Bez nich nasze życie w Internecie byłoby uciążliwe - przeglądarka nie pamiętałaby naszych preferencji, lub ostatniego miejsca naszych odwiedzin na stronie. Z tego samego powodu odwiedzana przez nas kilkakrotnie strona serwowałaby nam w kółko te same reklamy. Ale też boimy się, że szpiegujące nasze ruchy w Internecie ciasteczka naruszają naszą prywatność. Komisja Europejska uznała więc, że musimy o instalacji ciasteczek wiedzieć jak najwięcej. Ale gdybyśmy przy każdym wejściu na nową stronę musieli klikać, czy je chcemy, czy nie, byłoby to bardzo uciążliwe. Dlatego w nowej ustawie proponujemy, aby użytkownik mógł wyrazić zgodę za pomocą ustawień przeglądarki - tam ustawimy poziom, ile i jakich chcemy ciasteczek. Przyjęliśmy zasadę, że musimy być o kwestii i działaniu cookies poinformowani. Od chwili uzyskania informacji o cookies każda nasza decyzja (a także jej brak w postaci braku zmiany domyślnych ustawień przeglądarki umożliwiających przetwarzanie cookies) będzie wyrazem świadomego aktu woli.”

Zmiana ustawień w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych

• Google Chrome
  • Mozilla Firefox
    • Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
  • Internet Explorer
    • Kliknąć polecenie Opcje internetowe w menu Narzędzia, a następnie wybrać kartę Zabezpieczenia.
    • Kliknąć żądaną strefę zawartości sieci Web, a następnie kliknąć przycisk Poziom niestandardowy.
  • Opera
    • Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
  • Safari
    • W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo.