Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 03.10.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Wycieczka klas szóstych do Ogrodzieńca

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: wtorek, 14 czerwiec 2022 11:33

Dnia 16 maja 2022 r. klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Znajdują się tam ruiny średniowiecznego zamku, które zwiedziliśmy razem z przewodnikiem. Poznaliśmy, dzięki niemu, historię tego niezwykłego miejsca. Kolejną atrakcją naszej wyprawy było wyjście na wzgórze Birów. Dla niektórych z nas okazał się to nie lada wyczyn. Po chwili odpoczynku w sielskiej osadzie, wróciliśmy w okolicę zamku. Część grupy udała się do domu strachów, a pozostali na zakupy bądź lody.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Jaskini Nietoperzowej, gdzie podziwialiśmy zwisające stalaktyty i stalagmity. Gdzieniegdzie dostrzec można było małe nietoperze. Ciekawostką jest, że właśnie tam kręcone były sceny do ekranizacji słynnej powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”. Ostatnim punktem naszej wyprawy był McDonald's, co wszystkich uczestników bardzo ucieszyło. Pełni wrażeń i z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do Nowego Sącza.

Wycieczka okazała się być bardzo udana. Dostarczyła nam zarówno wiedzy, jak i rozrywki. Ponadto pogoda dopisała i przez cały czas towarzyszyło nam słońce. Z pewnością będziemy ją miło wspominać.

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.