obowiązuje od 17.05.2021

Akcja „Zdrowa Przerwa”

• Opublikowano: wtorek, 28 maj 2019 20:02

Dzień 1 kwietnia 2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz koordynatora programu zdrowotnego pt. „Program dla szkół” został ogłoszony w naszej szkole „Dniem Zdrowej Żywności”.

W organizacji tego wyjątkowego dnia wzięły udział klasy I-VI. Klasy młodsze przygotowały plakaty promujące zdrowie, które w tym dniu posłużyły dekoracji sali.

Z kolei każda klasa IV-VI przygotowała poczęstunek składający się z owoców, warzyw lub mleka i jego produktów. Wśród leżących na stołach smakołyków znalazły się; liczne sałatki owocowe i warzywne, kanapki, koreczki, owocowe szaszłyki, płatki kukurydziane z rodzynkami, suszonymi śliwkami oraz bakaliami, soki a także napoje i koktajle mleczne.

Przygotowane porcje zostały zaprezentowane i przeznaczone do degustacji na sali gimnastycznej B w ramach dłuższych przerw śniadaniowych w naszej szkole. Przy każdym stanowisku byli  reprezentanci klas, który zachęcali pozostałych do degustacji.

Akcja ta pomogła nam w uświadomieniu sobie, jak wiele produktów można zrobić z owoców i warzyw oraz pokazała, że są one smaczniejsze i zdrowsze od słodyczy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję podmiotom: uczniom, rodzicom oraz nauczycielom i wychowawcom klas. Słowa podziękowania kierujemy również do sponsora: Spółdzielni Ogrodniczej „Ziemia Sądecka” w Nowym Sączu za dostarczenie w tym dniu jabłek dla dzieci.

wtorek, 25.05.2021 r.
| Egzamin ósmoklasisty - język polski