Indywidualizacja nauczania

• Kategoria: Realizowane programy
  • Opublikowano: piątek, 11 listopad 2016 14:59

Od 24 września 2012r. w naszej szkole realizowany jest projekt systemowy „Indywidualizacja nauczania – wsparciem nowosądeckich szkół podstawowych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 9.1 Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

W projekcie biorą udział uczniowie i uczennice klas I – III u których zdiagnozowano indywidualne potrzeby edukacyjne i/lub problemy rozwojowe.

W ramach projektu realizowane są następujące formy wsparcia:

• zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożone ryzykiem dysleksji prowadzone przez panią mgr Marzenę Legutko
  • zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy prowadzone przez panią mgr Agatę Janisz
  • gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy, które prowadzi pani mgr Cecylia Moryto- Biernacka
  • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych, które prowadzi pani mgr Beata Słowik
  • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych plastycznie prowadzone przez panią mgr Ewę Janczak.

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej.