III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Nowym Sączu „Sądecki Rajcuś”

• Opublikowano: piątek, 18 maj 2018 07:21

10 maja 2018r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w I etapie III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Nowym Sączu „Sądecki Rajcuś”.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci do poznawania zabytków i tajemnic Nowego Sącza. Przygotowanie tematyczne uczniów obejmowało aktywną formę zajęć wprowadzających „Z Rajcusiem po Nowym Sączu” – czyli wycieczkę edukacyjną na terenie nowosądeckiej Starówki (Rynek i okolice) obejmującą doświadczenia poszukujące z wykorzystaniem kart pracy.

Zgodnie z regulaminem w pierwszym etapie wzięło udział 25 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a o końcowych wynikach zdecydowały detale.

Najlepsze wyniki uzyskali: Sylwia Święs, Anna Krusiec, Wiktor Białas, Zofia Kożuch, Karolina Kurzeja.

Laureaci etapu szkolnego wezmą udział w finale, który odbędzie się 24 maja 2018 r. w Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu przy ulicy Lwowskiej 21.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursie oraz życzymy dalszych sukcesów.