Sukces trzecioklasistów!

• Opublikowano: piątek, 17 marzec 2017 10:25

Dnia 8 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Mój Region dla uczniów klas I-III. Honorowy patronat nad konkursem sprawował v-ce prezydent Nowego Sącza – Jerzy Gwiżdż.

Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęło w tym roku 10 nowosądeckich szkół podstawowych. Każda szkoła, biorąca udział w konkursie, była reprezentowana przez czworo dzieci, które stanowiło zespół.

Uczniowie musieli wykazać się wiadomościami związanymi z naszym miastem i regionem oraz zdolnościami plastycznymi i umiejętnością pracy zespołowej. Konkurs wiedzy ,,Mój Region” to jeden z najtrudniejszych konkursów międzyszkolnych, ponieważ dzieci nie tylko musiały wykazać się obszerną wiedzą historyczną na przestrzeni wieków, ale również doskonałą pamięcią do dat, postaci i faktów historycznych.

Konkurs miał formę zabawy, quizu oraz różnych testów i zgadywanek. Wybrane dziecko z drużyny wykonało również pracę plastyczną w formacie A-2 na temat „Spacer po Nowym Sączu”.

Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Augustyn kl. IIIa, Mateusz Mółka kl. IIIb, Zuzanna Król kl.III c (praca plastyczna), Bartłomiej Wysowski kl. IIIe.

Drużyna naszej szkoły osiągnęła wspaniały wynik i zdobyła III miejsce. Nagrody, puchary oraz medale pamiątkowe, wręczył uczestnikom wiceprezydent miasta.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!