Święto Szkoły

• Opublikowano: czwartek, 15 czerwiec 2023 22:15

Ojej, jak było kolorowo! Jak wesoło! Ile emocji, zabawy i śmiechu! 13 czerwca w naszej siódemce miało miejsce Święto Szkoły. A ponieważ, jak twierdzą mądrzy ludzie, „zabawa jest nauką, a nauka zabawą - im więcej zabawy, tym więcej nauki”, uczniowie spędzili ten dzień właśnie na zabawie.

Uczniowie zerówki oraz klas I-III postawili na sport. Wśród zadań, jakie mieli do wykonania, było coś dla zwinnych, czyli tor przeszkód, coś dla piłkarzy, czyli strzały na bramkę, coś dla mających dobre oko, czyli rzut piłeczką do celu i coś dla lubiących ryzyko, czyli przejście przez rzekę peeeeełną aligatorów! Poradzili sobie świetnie i złote medale posypały się, oj, posypały!!!

Zdolni ci najmłodsi siódemkowicze!

Starsi uczniowie mieli przed sobą wyzwanie nieco inne. Oni mierzyli się z „Siódemkowymi stacjami zadaniowymi”. Wokół szkoły pojawiły stanowiska, przy których każda klasa wykonywała zadania. Niektóre z nich wymagały sprawności fizycznej, inne myślenia, jeszcze inne – szybkiego działania. Za każde zadanie uczniowie otrzymywali punkty.

Jakie były zadania? Zerknijcie na zdjęcia, na których zobaczycie uczniów wyginających śmiało ciało, układających domino bez kropek, pływających statkami, tworzących skomplikowane konstrukcje z wykałaczek, nawlekających guziki a nawet lepiących babki z piasku! To niewiarygodne, że w czasie 2 minut byli w stanie ulepić blisko 200 babek!!!

Zwyciężyli uczniowie klasy 6a, a nagroda, jaką otrzymali, była dla nich prawdziwym zaskoczeniem. Kolejne miejsca zajęli uczniowie klasy 6d i 5c, jednak rywalizacja była tak zacięta a wyniki tak wysokie, że każdy uczeń może czuć się zwycięzcą!!!

Miło było patrzeć na te roześmiane twarze, na zaangażowanie i energię, która sprawiała, że zabawa była jeszcze lepsza!

Jak zwykle uczniowie siódemki pokazali, że są najwspanialsi pod słońcem – i nie przeszkadzało im wcale, że tego dnia słońca zabrakło.

Siódemkowicze! Brawo Wy!!!