obowiązuje od 17.05.2021

Startujemy – Kodujemy!

• Opublikowano: niedziela, 09 wrzesień 2018 13:10

W ramach innowacji „Myślę, doświadczam, koduję” realizowanej w klasie 3b, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pana Rafała Mitkowskiego. Kodowanie kolorami, QR kodami, praca z ozobotami, to tylko część atrakcji, w których będą uczestniczyć trzecioklasiści. Zajęcia pomagają w rozwijaniu kompetencji miękkich, do których możemy zaliczyć: rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów i optymalnych rozwiązań. Uczniowie równocześnie biorą udział w II edycji ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować.