Nasze prawa, ważna sprawa

• Opublikowano: poniedziałek, 11 grudzień 2017 13:46

Dnia 1 grudnia nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który jest obchodzony w dniu 20 listopada. Uczniowie „Siódemki” uświetnili występem uroczystość zorganizowaną z tej okazji przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Nowym Sączu przedstawiając inscenizację bajek, w których łamane są prawa najmłodszych. Mogliśmy się przekonać, że w „Kopciuszku”, „Księżniczce na ziarnku grochu” czy w „Czerwonym Kapturku” bohaterowie są pokrzywdzeni.

Paweł Komurkiewicz wystąpił w roli obrońcy praw najmłodszych i interweniował, w sytuacjach, kiedy starsi nie szanowali dzieci. Występ uświetniła oprawa muzyczna, pod kierunkiem Pani Jadwigi Fiut. Nasi artyści wykazali się bardzo dużym talentem aktorskim. Wystąpili: Julia Tokarz (VIIe), Przemek Koral (VII b), Paweł Komurkiewicz (VIIe) , Piotr Jeleń (VIIe), Karolina Macałka (VIa), Julia Czarnecka (VIb), Oliwia Mliczek (VIb), Julia Serafin (VI a), Oliwia Cempa (Vb), Magdalena Szczerba (VB), Julia Batiuszczak (VIa), Karolina Kowal (VB). Wielkie owacje widzów wywołał taniec w wykonaniu Julii Serafin .

Całość  uświetniła oprawa muzyczna,  pod kierunkiem Pani Jadwigi Fiut. Muzyczne talenty zaprezentowały: Martyna Skubisz (IVf), Maja Byrczek (Id) oraz Ala Haczek i Nadia Szczygieł z klasy IVc.

Wszystkim artystom gratulujemy wspaniałego i profesjonalnego występu.

W czasie spotkania rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pt.: „Nasze prawa, ważna sprawa” ogłoszony przez Towarzystwo przyjaciół Dzieci i sądeckiego Rzecznika Praw Dziecka, Panią Barbarę Kalisz. Nagrody otrzymali: Aleksandra Małota z klasy VII a – I miejsce oraz Bartosz Wysowski z klasy IVe.

Nad całością czuwały panie Małgorzata Janisz i Elżbieta Rosiek, a prezentacją multimedialną – pan Adam Strzelec wspólnie z uczniami z klasy VIa – Kamilem Bajdlem i Kacprem Pahorskim. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.