Podział godzin od 11.09.2017
Oddziały Gimnazjalne

A wszystko… przez te kobiety!!! – mitologia w Va

• Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017 10:09

Klasa Va zakończyła przygodę z mitologią grecką w ramach lekcji języka polskiego. Wielu uczniów zaprezentowało swoim rówieśnikom dodatkowe informacje o mitach spoza programu, wzbogacając tym samym ich wiedzę humanistyczną. Poznaliśmy historię pokonania Minotaura przez Tezeusza, przebieg wojny trojańskiej, losy Odyseusza wracającego do ukochanej Penelopy przez 10 lat po zakończeniu walk Greków z Trojanami, historię miłości Orfeusza i Eurydyki. Przybliżono postać Ateny i bogini tęczy – Iris, a także narodziny Afrodyty u brzegu wyspy Cypr.

W sposób szczególny w pamięci uczniów zapisały się wydarzenia sprzed wybuchu wojny trojańskiej, zawarte w micie o jabłku niezgody. W rolę narratora, boginek: Hery(oraz Eris), Ateny i Afrodyty(oraz Heleny), a także Parysa wcielili się: Kasia Poręba, Ania Halczyńska, Daria Hamiga, Patrycja Poręba oraz Fabian Krawczyk. Autorem scenariusza jest Patrycja Poręba, która nie po raz pierwszy pokazała, że potrafi połączyć treści klasyczne z elementami współczesnymi i doskonałym, wysmakowanym poczuciem humoru. Furorę zrobił „świeżak” – jabłko niezgody, nawiązanie do programu „Rolnik szuka żony”. Nie zabrakło też ciekawych motywów muzycznych, jak fragment z „Mission: Impossible” w chwili uprowadzenie Heleny – tu należy wyróżnić kaskaderskie wyczyny Fabiana! – czy taniec „Zorba” kończący spektakl.

Uczniowie mogli zaprezentować się przed klasą Vd, w ramach zachęcenia do zgłębiania tajników mitologii.

czwartek, 14.12.2017 r.
Dzień otwarty
piątek, 15.12.2017 r.
Konkurs nt. uzależnień pt. „Bądź przezorny 2017”