Podział godzin od 11.09.2017
Oddziały Gimnazjalne

Gry i Zabawy Sądeckie

• Opublikowano: sobota, 07, październik 2017 12:43

W tym roku szkolnym w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Gry i Zabawy Sądeckie” wzięli udział uczniowie klasy VIa.

Zajęcia w ramach tego przedsięwzięcia rozpoczęły się 2 października o godz. 9 w sali reprezentacyjnej Muzeum w Domu Gotyckim, a zakończyły w holu dworca PKP. Trasa tegorocznej edycji biegła od siedziby głównej muzeum (Dom Gotycki), przez ul. Lwowską, ulicę Jagiellońską, a dalej Plantami Miejskimi, Alejami Batorego do budynku Dworca PKP w Nowym Sączu, gdzie nastąpiło podsumowanie tego wydarzenia.

Projekt ten ma na celu zapoznanie młodych mieszkańców Sądecczyzny z najważniejszymi zabytkami miasta, postaciami i miejscami ważnymi dla kultury regionu, historią kolei w Nowym Sączu. Zajęcia polegały na przeprowadzeniu gier, quizów i konkursów wiedzy zgodnie z wyznaczoną trasą i określonymi zadaniami. W realizacji projektu wykorzystane zostały materiały edukacyjne przygotowane przez nowosądeckie muzeum.

Uczestnicy mieli do odwiedzenia siedem  punktów i wykonania 7 zadań. Były to:

• Biblioteka Publiczna im. Józefa  Szujskiego;
  • Galeria Marii Ritter;
  • Centrum Informacji Turystycznej;
  • Mała Galeria;
  • Stary Cmentarz – pomnik Piety;
  • Kościół Kolejowy;
  • Dworzec PKP.

Było to ciekawe i wzbogacające wiedzę o naszym mieście doświadczenie edukacyjno-rekreacyjne dla uczestników. W ramach organizowanej imprezy uczestnicy odbyli historyczną podróż w czasie, poznając swoje miasto oraz sprawdzili swoje siły w licznych konkurencjach uzupełniających  proces edukacji regionalnej.

Projekt edukacyjny wspierają, jako współorganizatorzy: Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, Centrum Informacji Turystycznej, Nowosądecka „Mała Galeria”, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz PKP S.A.

wtorek, 24.10.2017 r.
Zorganizowanie wyborów do SU
środa, 25.10.2017 r.
Spotkanie z podróżnikiem „Japonia”