Podział godzin od 11.09.2017
Oddziały Gimnazjalne

Gry i Zabawy Sądeckie

• Opublikowano: sobota, 07, październik 2017 12:43

W tym roku szkolnym w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Gry i Zabawy Sądeckie” wzięli udział uczniowie klasy VIa.

Zajęcia w ramach tego przedsięwzięcia rozpoczęły się 2 października o godz. 9 w sali reprezentacyjnej Muzeum w Domu Gotyckim, a zakończyły w holu dworca PKP. Trasa tegorocznej edycji biegła od siedziby głównej muzeum (Dom Gotycki), przez ul. Lwowską, ulicę Jagiellońską, a dalej Plantami Miejskimi, Alejami Batorego do budynku Dworca PKP w Nowym Sączu, gdzie nastąpiło podsumowanie tego wydarzenia.

Projekt ten ma na celu zapoznanie młodych mieszkańców Sądecczyzny z najważniejszymi zabytkami miasta, postaciami i miejscami ważnymi dla kultury regionu, historią kolei w Nowym Sączu. Zajęcia polegały na przeprowadzeniu gier, quizów i konkursów wiedzy zgodnie z wyznaczoną trasą i określonymi zadaniami. W realizacji projektu wykorzystane zostały materiały edukacyjne przygotowane przez nowosądeckie muzeum.

Uczestnicy mieli do odwiedzenia siedem  punktów i wykonania 7 zadań. Były to:

• Biblioteka Publiczna im. Józefa  Szujskiego;
  • Galeria Marii Ritter;
  • Centrum Informacji Turystycznej;
  • Mała Galeria;
  • Stary Cmentarz – pomnik Piety;
  • Kościół Kolejowy;
  • Dworzec PKP.

Było to ciekawe i wzbogacające wiedzę o naszym mieście doświadczenie edukacyjno-rekreacyjne dla uczestników. W ramach organizowanej imprezy uczestnicy odbyli historyczną podróż w czasie, poznając swoje miasto oraz sprawdzili swoje siły w licznych konkurencjach uzupełniających  proces edukacji regionalnej.

Projekt edukacyjny wspierają, jako współorganizatorzy: Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego, Centrum Informacji Turystycznej, Nowosądecka „Mała Galeria”, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz PKP S.A.

czwartek, 14.12.2017 r.
Dzień otwarty
piątek, 15.12.2017 r.
Konkurs nt. uzależnień pt. „Bądź przezorny 2017”