Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 05.02.2024
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2024/2025
Spacer po szkole

Odkrywamy skarby Małopolski - wycieczka Kraków – Ojców 6D

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: poniedziałek, 03 lipiec 2023 21:20

W dniach 15-16.06.2023 r. klasa 6d miała okazję podziwiać uroki magicznego Krakowa, a także ruszyć szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego. W pierwszy dzień zwiedzaliśmy Wawel, mogliśmy na własne oczy zobaczyć te zabytki, o których uczyliśmy się na lekcji historii, czy które malowaliśmy w ramach zajęć plastycznych. Spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, widzieliśmy dziedziniec Collegium Maius, najstarszej polskiej uczelni - Akademii Krakowskiej, obecnie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzaliśmy też podziemia krakowskich Sukiennic i podziwialiśmy wiele interaktywnych instalacji, a także widok kościoła Mariackiego spod fontanny. Popołudnie kończyliśmy w lustrzanym labiryncie w House of Attraction, gdzie poza tym mogliśmy zobaczyć pokój nieskończoności, odbyć podróż kolejką górską w 3D, zobaczyć krótki film w kinie 7D, przejść przez labirynt laserowy oraz labirynt na taśmie. Było dużo zabawy i śmiechu. Największą atrakcją dla klasy oczywiście był nocleg. Wszyscy starali się być cicho i grzecznie w swoich pokojach, niemniej jednak na śniadaniu kolejnego dnia nie wyglądali na wyspanych😊A musieli zebrać siły, by zwiedzać Jaskinię Łokietka, Bramę Krakowską, ruiny zamku w Ojcowie. Potem przejechaliśmy w stronę Pieskowej Skały i oczywiście Maczugi Herkulesa. W drodze powrotnej mieliśmy czas na posiłek. Podróż do domu trwała nieco dłużej , gdyż utknęliśmy na autostradzie w korku spowodowanym wypadkiem. To jednak nie popsuło atmosfery w autokarze, gdyż my ze sobą się nie nudzimy😊Graliśmy w mafię, graficzne kalambury, nie mogło też zabraknąć piosenek😊


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.