Czwartoklasiści w Jaśle i Krośnie

• Opublikowano: środa, 10 maj 2023 06:48

13 kwietnia 2023r. (czwartek) uczniowie klas 4b i 4d wraz z wychowawczyniami oraz opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną.

W godzinach porannych byli już w Jaśle w Muzeum Lizaka. Pani przewodnik oprowadziła ich po pomieszczeniu i w ciekawy sposób opowiedziała o historii oraz pierwszych maszynach używanych do produkcji słodyczy. Najciekawsze okazały się warsztaty. Każdy z uczestników wykonał smerfnego lizaka. Dlaczego smerfnego? Bo w kolorze niebieskim 😉

Później była chwilka na zabawę w domkach przy muzeum. Następnie wyruszono w dalszą podróż.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje szkło i jak jest przetwarzane. Na ich oczach powstała piękna róża. Oprowadzanie zakończyły warsztaty, podczas których każdy uczestnik namalował na szkle obrazek oraz wytopił pamiątkowy medal.

Całodniowa wyprawa sprawiła, że wszyscy zgłodnieli. Wizyta w McDonaldzie okazała się więc konieczna!

W godzinach wieczornych wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Nowego Sącza.