Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 01.04.2022
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2022/2023
Spacer po szkole

Wycieczka klas ósmych do Auschwitz-Birkenau

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: poniedziałek, 18 październik 2021 19:26

5 października wszystkie klasy ósme odbyły wycieczkę do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Było to bardzo istotne dla nas wydarzenie. Każdy chociaż na chwilę ucichł, widząc z okna autokaru mury tego cmentarzyska. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa stanęliśmy przed bramą, przez którą przeszło miliony zabitych w tym miejscu ludzi. „Arbeit macht frei” – praca czyni wolnym. Znaczenie ironicznego napisu aż kipi okrucieństwem. Niestety w obozie praca nie uwolniła nikogo. Szliśmy tą samą ścieżką co miliony więźniów co jakiś czas wchodząc do niektórych baraków. W jednym z nich znajdowały się prywatne rzeczy dorosłych i dzieci torturowanych i zabijanych w Auchwitz. Walizki, protezy, okulary, wazy. Jedne czarne, pogięte oprawki reprezentują jedno życie zakończone wyłącznie przez bestialstwo człowieka. Te wydarzenia nigdy nie powinny mieć miejsca, między tymi murami nie powinno być cmentarza, okazuje się jednak, że jesteśmy w stanie z pełną świadomością stworzyć piekło dla kogoś innego. Zapamiętamy tę lekcję na długo, ale to dobrze, ku przestrodze.

Marta Puchowska 8D

angielski online dla dzieci z Edoo.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.