CoodeWeek w naszej szkole

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w tygodniu kodowania i programowania w ramach innowacji „Myślę, doświadczam, koduję” realizowanej przez panie Renatę Komurkiewicz i Anetę Liber-Dębicką. CodeWeek jest częścią Europejskiego Festiwalu Kodowania, w którym bierze udział 50 krajów, w tym Polska.

W tym roku akcją objęte były głównie dzieci ze świetlicy szkolnej, przy czynnym udziale pani Joanny Czwakiel-Bogdan. W trakcie warsztatów, uczniowie poznawali różne sposoby kodowania offline z użyciem mat edukacyjnych, puzzli, kolorowych kubeczków, quizów oraz online przy użyciu tabletów i i małych robotów - ozobotów. Duża uniwersalność kodowania pozwoliła wprowadzić jego elementy do zajęć z zakresu edukacji matematycznej, artystycznej czy  nawet ruchowej. Wplatając kodowanie do zajęć dydaktycznych uatrakcyjniamy je i podnosimy ich efektywność. Kształtujemy również miękkie kompetencje, które niezależnie od tego, jaki zawód wybiorą w przyszłości uczniowie, pozytywnie wpływają na ich rozwój i posiadane umiejętności. Przygoda z kodowaniem dostarczyła uczniom wiele radości i dała początek przygotowaniom do wyzwań XXI wieku.

Podczas organizowanych wydarzeń uczniom towarzyszyli wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zaraźliwi Pomocnicy działający pod opieką pani Kingi Zwolenik i Kamili Cichorczyk.