Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 20.09.2021
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2021/2022
Spacer po szkole

XIX Koncert Charytatywny „Gramy, śpiewamy, tańczymy dla...”

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: poniedziałek, 03 czerwiec 2019 07:07

„Na miły Bóg,..
Życie nie tylko po to jest, by brać 
Życie nie po to, by bezczynnie trwać 
I aby żyć siebie samego trzeba dać…” 

 

Słowami piosenki „Tolerancja” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi, oddziały gimnazjalne zainicjowali kolejny, niestety już ostatni, koncert charytatywny, który pod hasłem „Gramy, śpiewamy, tańczymy dla…” odbywał się nieprzerwanie od 19 lat. Corocznie, w maju, sala w Małopolskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu wypełniała się po brzegi, a scenę przejmowali młodzi artyści, którzy prezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością. Te radosne spotkania zainicjowano już w pierwszym roku istnienia Gimnazjum nr 3. Ich pomysł zrodził się  z „potrzeby serca” pierwszych gimnazjalistów, którzy chcieli wesprzeć najbardziej potrzebujących. „Grano” na rzecz chorych na mukowiscydozę kolegów, sądeckiego hospicjum, Oddziału Caritas przy Parafii MBN w Nowym Sączu, zbierano środki na organizację letniego wypoczynku dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zaangażowanie młodzieży, chęć niesienia pomocy potrzebującym były imponujące.

Mijały lata. Kolejne roczniki opuszczały mury szkoły. Ich miejsce zajmowali nowi uczniowie, a koncerty odbywały się nieprzerwanie. Obok gimnazjalistów na scenie pojawiali się absolwenci szkoły. Jedni kontynuowali naukę w szkołach ponadgimnazjalnych, inni byli studentami wyższych uczelni a jeszcze inni rozpoczęli już swoją karierę zawodową, nigdy jednak nie odmawiali udziału w koncercie, z radością włączali się w to szlachetne przedsięwzięcie.   

Tegoroczny koncert, który odbył się 20 maja br., dedykowany był Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum”. Poprowadzili go Oliwia Liber, uczennica klasy 3b gimnazjum oraz nasz absolwent, tegoroczny maturzysta, Piotr Dudek. Na widowni zasiedli zaproszeni goście, Dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum Pan Mieczysław Kaczwiński, Pani Dorota Hedwig, Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Obecna była wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi mgr Danuta Bojarczuk a także grono pedagogiczne oraz uczniowie. Na scenie w występach wokalnych, układach tanecznych, pokazach akrobatycznych zaprezentowali się obecni gimnazjaliści i oczywiście absolwenci naszej szkoły, którzy, jak zwykle, nie zawiedli.    

Tegoroczny koncert charytatywny, podobnie , jak wszystkie poprzednie, odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu mgr Zofii Woźniakiewicz, pomysłodawczyni i koordynatorowi tego szlachetnego przedsięwzięcia. Słowa podziękowania należą się również mgr Edycie Baci, która od lat czuwała nad stroną artystyczną koncertów. 

D.Ż.

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


O egzaminie Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.