obowiązuje od 17.05.2021

Zakończono realizację programu profilaktyki palenia tytoniu w klasach IV – VII pod hasłem „Znajdź właściwe rozwiązanie”

• Opublikowano: wtorek, 11 czerwiec 2019 07:43

LIST OTWARTY

Drogi Rodzicu!
Czy  myślałeś kiedyś o rzuceniu palenia? Pozbyciu się żółtych od nikotyny palców, kaszlu i śmierdzącego oddechu? Palenie kasuje piękne lata Twojego życia.

Jeśli przez tak długi czas niszczysz swoje zdrowie, to za wszystkie pieniądze, które wydałeś na papierochy mógłbyś może kupić małe mieszkanie? Zresztą kto kupuje pudełko z szokującym obrazkiem i napisem? Gdy widzisz hasło „Palenie zabija!” to nie jesteś w wirtualnym świecie czy w ukrytej kamerze. Mówią nam ciągle, że palenie jak każdy nałóg jest zły i prowadzi do wielu chorób. My się z tym zgadzamy. Dopóki nie wracamy do domu i nie widzimy osoby, (której jednak wierzymy najbardziej), jak „zażywa” popołudniowego papierosa. Nie chcesz uniknąć jednej z tych śmiertelnych chorób powodowanych przez palenie? Skończ z tym, zrób to dla swojego dziecka. Wiesz co Ci grozi, i zapewne powiesz: „mnie to nie szkodzi”. Skoro szkodzi wszystkim innym to Tobie nie? Ludzie mówią, że nie porzucą swojej wątpliwej przyjemności, bo mają słabą wolę. Jednak przecież dokonują dużo większych rzeczy, więc Ty też z dobrą motywacją, możesz zdziałać cuda.

Bardzo Cię kocham i pragnę aby nasza Rodzina była zdrowa i szczęśliwa.

Autorka listu w imieniu uczniów Marta Płuchowska z kl. Vd

Koordynator szkolnego programu Iwona Gościej.

wtorek, 25.05.2021 r.
| Egzamin ósmoklasisty - język polski