Program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”

• Opublikowano: niedziela, 09 grudzień 2018 17:22

W dniu 27 i 28 września 2018 roku uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły pod opieką wychowawców klas wzięli udział w realizacji Programu Profilaktyki Zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.

Program „Archipelag Skarbów” wpisany jest do Systemu standardów i rekomendacji programów Profilaktycznych, sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowego Biura d/s Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Realizacja „Archipelagu Skarbów ” była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Nowego Sącza i Fundacji Sądeckiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która udostępniła Aulę w Instytucie Technicznym w Nowym Sączu.

Poza zajęciami z uczniami w ramach realizacji Programu odbyły się spotkania szkoleniowe z nauczycielami i rodzicami w/w uczniów.

Sponsorom bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji zadań profilaktyczno-wychowawczych naszej szkoły.

Realizatorami Programu byli wykwalifikowani i certyfikowani trenerzy Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie.

Koordynatorem realizacji była Fundacja Ostoja - Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu a z ramienia szkoły – pedagog – Zofia Woźniakiewicz.