Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

• Opublikowano: wtorek, 20 listopad 2018 11:43

16 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Jego celem było ukazanie piękna polskiej liryki patriotycznej, rozwijanie zainteresowań literaturą oraz doskonalenie zdolności recytatorskich. Wydarzenie zorganizowały p. Iwona Król i p. Urszula Sarota.

Uczestnicy prezentowali wiersze w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, IV - VI oraz VII - VIII z oddziałami gimnazjalnymi. W konkursie brały udział 34 osoby.

Komisji w składzie: p. Iwona Król, p. Lucyna Mirek, p. Urszula Sarota, p. Elżbieta Siemieniewska-Kubiak przewodniczyła p. Anna Łukasik z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Wyniki:

Klasy I - III:

I miejsce: Bartosz Małota, kl. 2c
II miejsce: Maja Kocoń, kl. 1a
III miejsce: Julia Wysowska, kl. 3a
Wyróżnienia: Zofia Cebula, kl. 3a, Milena Olszanecka, kl. 3b, Michał Koprowski, kl. 3c

Klasy IV - VI:

I miejsce: Alicja Haczek, kl. 5c
II miejsce: Michał Turczyński, kl. 5e, Bartłomiej Wysowski, kl. 5e
Wyróżnienie: Zuzanna Liber, kl. 6b

Klasy VII - VIII i gimnazjum:

I miejsce: Sebastian Madzia, kl. 8e