Sądecka gra miejska „Odkrywamy historię naszego miasta”

• Opublikowano: środa, 06 czerwiec 2018 08:02

Jednym z przedsięwzięć na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę mającym na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży historii, budowania tożsamości i przywiązania do swoich korzeni była gra miejska pod hasłem „Odkrywamy historię naszego miasta”. Nasza Szkoła była współorganizatorem wspólnie z Muzeum Okręgowym.

Zadaniem uczestników Gry było przejście trasy po Nowym Sączu i wykonanie zadania określonego w instrukcji, które wraz z kartami zadań uczestnicy otrzymali podczas odprawy Za każde wykonane zadanie  otrzymywali punkty, których liczba  zależna była od stopnia poprawności i czasu jego realizacji.

Gra polegała na przejściu wyznaczonej trasy przez pięcioosobowe zespoły, które na poszczególnych przystankach słuchali  komentarza o związanych z nimi wydarzeniach historycznych, a potem musieli  wykazać się wiedzą na ich temat. Gra rozpoczynała się na dworcu kolejowym.

Kolejne etapy tegorocznej trasy to: kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, obelisk Państwa Podziemnego, stary cmentarz przy Al. Wolności i na Planty. Na trasie znalazła się również filia Sądeckiej Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży, Centrum Informacji Turystycznej i na koniec nowosądecki ratusz. Tam odbył się finał Sądeckiej Gry Miejskiej i wręczenie nagród.

Nasza siódemkowa drużyna w składzie: Aleksander Potok (II gimnazjum), Antek Chwastek – VIa, Bartosz Mółka – VIa, Wiktor Mamczyk – Va, Mateusz Mółka – IVb wywalczyła  II miejsce. Natomiast do Ratusza dotarliśmy jako pierwsi.

Wiktor Mamczyk z Va