Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2018”

• Opublikowano: niedziela, 18 marzec 2018 16:45

15 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 minut.

Konkurs był rozgrywany w następujących kategoriach:

• „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych;
  • „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych;
  • „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych;
  • „Kadet” – klasy 7. szkół podstawowych i II gimnazjów;

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierały po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych było 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę zabawkę logiczną z drutu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które będą dostępne za 5 tygodni.