Wyniki XII Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”

• Opublikowano: środa, 07 luty 2018 13:57

Dnia 7 lutego wręczono dyplomy uczniom biorącym udział w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” w kategorii Junior (uczniowie klas IV-VI), który odbył się 15 listopada. Wśród uczestników znalazło się 16 uczniów klas szóstych. A oto wyniki:

1. Bartosz Turczyński kl. 6A - 94,25 punktów
  2. Antoni Chwastek kl. 6A - 88,5
  3. Olga Jermakowicz kl. 6E - 80,5
  4. Maja Szkolnicka kl. 6A - 72,25
  5. Hanna Jermakowicz kl. 6E - 69
  6. Julia Serafin kl. 6A - 64,75
  7. Kamil Bajdel kl. 6A - 63,75
  8. Bartosz Mółka kl. 6A - 63
  9. Joanna Zygmunt kl. 6A - 62,25
  10. Maciej Wąsowicz kl. 6E - 62
  11. Zuzanna Gach kl. 6A - 61,5
  12. Julia Roszkowicz kl. 6A - 59,75
  13. Zuzanna Pociecha kl. 6E - 51,25
  14. Wiktoria Tobiasz kl. 6A - 34,5
  15. Natalia Wójs kl. 6A - 31,25
  16. Julia Batiuszczak kl. 6A - 28,75

Na uwagę zasługuje fakt, że Batroszowi Turczyńskiemu zabrakło zaledwie 0,75 punktu do Wyróżnienia! W polskiej edycji wystartowało 8585 uczniów z 938 szkół podstawowych.

Udział w konkursie był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i praktycznych umiejętności informatycznych. Ponadto stworzył okazję do bezpośredniej rywalizacji uczestników ze sobą oraz z uczniami z innych szkół polskich i europejskich.

Konkurs Bóbr z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej został zainicjowany w roku 2004 na Litwie, na wzór Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Jest przeprowadzany raz w roku, jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajów.

Jego głównym celem pozostaje rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów, na wszystkich etapach edukacyjnych. Umiejętność posługiwania się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika Konkursu z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z kilkudziesięciu zadań. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie lub wykonaniu innych czynności, za pomocą komputera, prowadzących do rozwiązania.

Paweł Tarko