Siódemka górą w rejonowym konkursie „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”

• Opublikowano: poniedziałek, 19 czerwiec 2017 08:11

W sali obrad nowosądeckiego ratusza 9 czerwca wręczono nagrody w XVII edycji konkursu historycznego pt. „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności”. Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Antoni Koszyk oraz członek Zarządu Powiatu Marian Ryba.

Konkurs pod honorowym patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka i prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka zrealizowano w roku obchodów 725-lecia lokacji miasta.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze i drugie miejsce zdobyli reprezentanci naszej szkoły Aleksandra Małota z klasy VIa i Bartosz Mółka z klasy Va. Oboje zajęli się opisaniem szlaków komunikacyjnych oraz kolei na Sądecczyźnie. Laureatem konkursu został również Antoni Chwastek z klasy Va.