Nasza lokalizacja

Znajdź nas!

LOGOWANIE UŻYTKOWNIKA

Plan lekcji
obowiązuje od 13.02.2023
E-Dziennik
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja 2023/2024
Spacer po szkole

Sukces młodych konstruktorów

  • Kategoria: Olimpiady i konkursy
  • Opublikowano: poniedziałek, 19 grudzień 2022 19:46

Ambitna Mocna Mobilizacja Klasowa w skrócie AMMK, czyli Adam Pacholarz, Miłosz Zacłona, Maciej Nesterak i kapitan drużyny Jakub Kwiatkowski wzięła udział w I edycji rozgrywek ligi robotyki i programowania Fylion Open, której organizatorem była Fundacja Fylion i Biblioteka Publiczna w Starym Sączu.

W zmaganiach zostały wykorzystane zestawy LEGO Education SPIKE Prime. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania. Zadaniem dzieci nie jest samo budowanie robotów, lecz rozwiązanie przedstawionego problemu. Kierując się wskazówkami, dzieci muszą osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel.

Rozgrywki ligowe odbywały się podczas trzech comiesięcznych spotkań: w Bibliotece Publicznej w Starym Sączu, następnie w Przysietnicy, a finał w Gołkowicach Górnych.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu nowosądeckiego. Po sześciu konkurencjach i bardzo wyrównanej i zaciekłej walce nasza ekipa wywalczyła pierwsze miejsce

Dziękujemy za zaproszenie Fundacji, świetną zabawę, a przy okazji naukę.

Paweł Tarko

Dostępna szkoła

Kalendarz

Brak wydarzeń

Jak zalogować się do e-dziennika

Certyfikaty


Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty są dostępne tutaj. ...

Kontakt

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Obrońców Pokoju
Miejskie Przedszkole nr 9

 Grota-Roweckiego 15, 33-300 Nowy Sącz
 18-442-01-17
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 www.siodemka.edu.pl

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.