Egzamin ósmoklasisty: 15-17 kwietnia 2019 r.

• Kategoria: Komunikaty
  • Opublikowano: czwartek, 04 kwiecień 2019 21:38

15.04.2019 r. – język polski – godz. 9:00, czas trwania 120 minut

16.04.2019 r. – matematyka – godz. 9:00, czas trwania 100 minut

17.04.2019 r. – język angielski – godz. 9:00, czas trwania 90 minut

Uczniowie, którym przysługuje prawo do wydłużonego czasu pracy:

• w przypadku języka polskiego dodatkowy czas 60 minut
  • w przypadku matematyki dodatkowy czas 50 minut
  • w przypadku języka angielskiego dodatkowy czas 45 minut
  1. Uczniowie przychodzą do szkoły w strojach galowych, posiadają dokument potwierdzający ich tożsamość, np. legitymację szkolną.
  2. Uczniom pod żadnym pozorem nie wolno wnieść do sali telefonów komórkowych, urządzeń telekomunikacyjnych, kalkulatorów itp.
  3. Dziewczęta nie wnoszą do sali torebek.
  4. Uczeń wnosi do sali jedynie przybory do pisania piszące w kolorze czarnym, a na matematykę dodatkowo linijkę.
  5. Uczniowie mogą wnieść do sali małą butelkę wody mineralnej, którą ustawiają na podłodze przy nodze stolika.
  6. Uczniowie mają obowiązek pracować samodzielnie – nie mogą korzystać z jakichkolwiek pomocy, porozumiewać się ze sobą.
  7. Wszelkie próby niesamodzielnej pracy lub zakłócania spokoju bądź wniesienie do sali urządzeń telekomunikacyjnych lub próba korzystania z nich skutkuje przerwaniem i unieważnieniem egzaminu dla danego ucznia.
  8. Każdego dnia egzamin rozpoczyna się, zgodnie z komunikatem dyrektora OKE, punktualnie o 9:00.
  9. W dniach egzaminu uczniowie przychodzą do szkoły na 8:00 i spotykają się w przydzielonych salach lekcyjnych. Następnie pod opieką wychowawcy przechodzą do sal egzaminacyjnych. Listy uczniów z przydziałem do sal egzaminacyjnych będą wywieszone w dniu egzaminu na drzwiach poszczególnych sal.
  10. godz. 8:20 uczniowie będą wpuszczani do sal przez członków Zespołów Nadzorujących:
    • wchodzą pojedynczo, zgodnie z listą wywieszoną na drzwiach,
    • losują numery stolików, przy których będą pracować (stoliki będą ponumerowane),
    • zajmują wyznaczone miejsca.
  11. Punktualnie o 9:00 członkowie ZN rozdają uczniom arkusze egzaminacyjne  oraz naklejki  przygotowane przez OKE zawierające: trzyznakowy kod i PESEL.
    Od tej pory zaczynają się czynności organizacyjne, które uczniowie wykonują zgodnie  z poleceniem przewodniczącego ZN.
  12. Uczeń, który spóźnił się, przybył po rozdaniu arkuszy egzaminacyjnych lub podczas czynności organizacyjnych, nie zostaje wpuszczony do sali. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą dyrektora szkoły, może przystąpić do egzaminu, ale kończy pracę z arkuszem w czasie zapisanym na tablicy.
  13. Uczeń, który spóźnił się, przybył po zakończeniu czynności organizacyjnych i rozpoczęciu pracy z arkuszem przez pozostałych uczniów, nie zostaje wpuszczony  do sali.

Powodzenia!!!